О
Головна » Файли » Мої файли

План – конспект уроку української мови проведеного у 2 класі
2018-02-28, 11:06 PM

Тема: Повторення вивченого матеріалу за темою «Слова, що означають назви предметів»(іменники).

Мета: Повторити, закріпити і узагальнити знання учнів про слова – іменники; формувати навички правильної вимови, написання окремих іменників, привчати дітей писати грамотно, каліграфічно.

Розвивати зв’язне мовлення, мислення, кмітливість, вміння порівнювати, аналізувати; збагачувати словниковий запас учнів; вміння правильно будувати речення.

Виховувати інтерес до знань, зміцнювати бажання знати і вивчати, шанувати і поважати рідну мову.

Матеріал: Мовні ігри, записи на дошці, підручник, ребуси, картки з іменами, сніжинки.

Хід уроку

1. Організація класу до уроку.

а) Вітання

б) Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно –

Хай мине час не даремно.

Будемо уважні й старанні всі –

Сядемо рівненько на місця свої.

2. Повідомлення теми і завдань уроку:

- На сьогоднішньому уроці ми пригадаємо все, що вчили про іменник, виконаємо завдання з підручника, пограємо в мовні ігри, розгадаємо ребуси і, звичайно, будемо багато писати. А щоб ви гарно навчилися писати, кожен урок мови ми починаємо з хвилинки каліграфії.

3. Хвилинка каліграфії.

Шш

Шв евч енк ко Шевченко

- Чому слово Шевченко написане великої букви?

- А хто такий Шевченко?

- Які вірші ви його знаєте?

а) – Відкрийте підручники на с. 114. Там є вправа 249.

- Читаю завдання до вправи.

- Учень читає речення.

- Хто автор цього вірша?

- Визначаємо головні слова в реченні.

- Діти записують речення в зошити, підкреслюють головні слова.

Із-за лісу, з-за туману місяць випливає.

б) Запис речення під диктовку:

Вийшли в поле косарі.

Це рядок з української народної пісні.

- Прочитайте ще раз самостійно і підкресліть головні слова.

- На яке питання відповідає слово косарі?

- Це назва істот чи не істот?

в) Робота над текстом вправи 248.

Діти відшукують у кожному рядку зайве слово і називають всі назви предметів одним словом.

Один рядок записують на дошці і в зошитах:

Пальто, шапка, сорочка – це одяг.

- На які питання відповідають ці слова?

4. Фікультхвилинка:

Ви втомились?

Саме час дружно відпочити.

І знайому фізхвилинку

В гості запросити.

Руки вгору потягніть

І до сонця підстрибніть.

Всі присядьте, встаньте враз,

Знов чека праця нас.

5. Словникова робота за вправою 250 (усно).

Пояснення значень слів сонечко (комаха) і сонечко (світило).

Ввести ці слова в речення.

Діти відгадують загадки:

- Який ключ літає?

- Якою косою не можна косити?

6. Робота в групах:

- Написати назви міст, які ви знаєте (за 2 хв). (Через 2 хвилини представники груп зачитують слова. Визначаємо переможців.)

7. Самостійна робота:

I варіант виписує слова, що відповідають на питання хто?

II варіант – на питання що?

(Слова записані на дошці).

8. Домашнє завдання:

Домашнє завдання подібне до самостійної роботи. Із вправи 251 випишете спочатку слова, які відповідають на питання що? А потім – на питання хто?

9. Розгадування ребусів із вправи 251.

- На які питання відповідають ці слова?

- Як вони пишуться?

- Як напишете назви міст? (за даними ребусами)

10. Мовні ігри:

а) «Гра у сніжки».

Кому даю сніжинку і називаю слово в однині, а гравець відповідає, як це слово буде у множині.

б) На картках записані імена людей. Діти називають відповідні дитячі імена за зразком: Іван – Іванко.

Марія, Олена, Сергій, Оксана, Петро, Ірина.

- Чому ці слова написані з великої букви?

в) Виправити помилки. Гра «Хто найуважніший?»

Сльози, ківерці, вода, оленка, щітка, мурчик, лялька, гловацька, відро, стир.

г) Гра «Утвори нове слово.»

- З перших букв утвори нове слово:

1) Заєць, ірис, річка, карта, аптека.

- З перших складів утворити нове.

2) Карта, липа, навчання.

- На які питання відповідають ці слова.

11. Підсумок уроку:

- Пригадайте, що ми повторювали на сьогоднішньому уроці?

- Чи сподобався наш урок?

- Чим сподобався?

- Про якого поета ми згадували на уроці?

- Він дуже любив свою Україну і рідну мову. Ось і ви вивчайте правила, правильно вимовляйте слова, тоді будете добре знати рідну мову.

Категорія: Мої файли | Додав: levchukgalina2018
Переглядів: 253 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Похожее изображение

Персональний сайт вчителя початкових класів Левчук Галини Іванівни